Milronden Långdistanssö 2007-05-13 13:21
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl Namn                       Klubb                  Tid 



H80  (4/4)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Imark Arvid                Arboga OK            46:33 
    2 Eriksson Allan             OK Tisaren           46:45 
    3 Pettersson Karl-Erik       OK Norden            53:47 
    4 Gunnarsson Bernt           OK Alferna         1:01:42 



H75  (12/12)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Lundkvist Alf              OK Tor               34:11 
    2 Törnström Ingvar           Södertälje-Nykva     35:40 
    3 Jernström Lars-Erik        Norbergs OK          37:48 
    4 Karlsson Nils-Gunnar       Köping-Kolsva OK     41:23 
    5 Sjöberg Claes              Lindebygdens OK      41:47 
    6 Waern Nils                 Arboga OK            44:29 
    7 Gyllbrand Gert             Gustavsbergs IF      45:04 
    8 Wester Per                 Gustavsbergs IF      45:58 
    9 Thybeck Per                Lindebygdens OK      46:04 
   10 Fridström Rolf             Finspångs SOK        50:13 
   11 Persson Sven-Johan         IK Gandvik           56:43 

      Stenberg Lennart           Stigfinnarna      ej start 



H70  (14/14)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Carlsson Rune              Sundbybergs IK       40:26 
    2 Johansson Nils             OK Tjärnen           46:40 
    3 Grann Nils                 Kristinehamns OK     47:17 
    4 Eriksson Alf               OK Alferna           57:28 
    5 Lidström Tord              Hagaby GoIF          59:39 
    6 Jansson Ove                OK Tisaren         1:04:41 
    7 Lundin Stig                Eskilstuna OL      1:04:55 
    8 Ekström Karl               OK Alferna         1:07:26 
    9 Malmberg Göran             IK Gandvik         1:09:23 
   10 Persson Holger             OK Eken            1:10:59 

      Nordgren Sten              Arboga OK         Ej godk. 
      Söderlund Lars             Hallstahammars O ej fullf. 
      Nyman Gunnar               OK Djerf         ej fullf. 
      Åkerman Karl               Motala AIF OL     ej start 



H65  (35/35)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Israelsson Stig            OK Tylöskog          56:11 
    2 Johansson Ove              OK Järnbärarna       56:43 
    3 Ericsson Torbjörn          Köping-Kolsva OK     58:47 
    4 Larsson Rolf               Degerfors OK         59:29 
    5 Bergqvist Bengt            Stigmännen Karls     59:33 
    6 Arvidsson Rune             Markbygden         1:00:22 
    7 Ling Erland                Jönköpings OK      1:01:44 
    8 Nord Roland                Lindebygdens OK    1:01:54 
    9 Mattsson L-O               OK Roslagen        1:03:16 
   10 Bolinder Ulf               Västerås SOK       1:03:28 
   11 Ahlin Sune                 Köping-Kolsva OK   1:04:02 
   12 Åberg Kurt                 OK Tisaren         1:04:10 
   13 Bengtsson Stig             OK Amne            1:05:31 
   14 Karlsson Lennart           OK Grip            1:06:50 
   15 Larsson Kjell              OK Alferna         1:08:58 
   16 Nordgren Hans              Arboga OK          1:09:10 
   17 Mjöberg Kjell              Hallstahammars O   1:11:31 
   18 Mårtensson Hans            Dalaportens OL     1:12:00 
   19 Bucht Bengt                Järfälla OK        1:14:09 
   20 Brandt Johnny              Hällefors OK       1:14:29 
   21 Mogren Nils                Hällefors OK       1:16:48 
   22 Carlsson Bo                OK Tisaren         1:17:19 
   23 Eriksson Bertil            OK Tyr             1:19:59 
   24 Hedberg Jan Olof           Gagnefs OK         1:22:23 
   25 Wallinge Johnny            OK Kolmården       1:26:17 
   26 Bengtsson Stig             Motala AIF OL      1:28:23 
   27 Evertsson Arne             Lindebygdens OK    1:37:53 
   28 Persson Ronny              Finspångs SOK      1:41:26 
   29 Hansson Hans-Erik          Köping-Kolsva OK   1:48:36 

      Holm Jerry                 Eskilstuna OL    ej fullf. 
      Nordquist Hjalmar          OK Järnbärarna   ej fullf. 
      Nyquist Lars-Ove           Hagaby GoIF       ej start 
      Tancred Kjell              IBM-Klubben       ej start 
      Johansson Lars             Södertälje-Nykva  ej start 
      Thurén Rune                Vallentuna-Össeb  ej start 



H60  (26/26)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Strandberg Leif            Gustavsbergs IF      44:55 
    2 Möllberg Per-Ivar          Arboga OK            48:34 
    3 Lindberg Alf               Köping-Kolsva OK     50:27 
    4 Fredriksson Weine          KFUM Örebro OK       54:44 
    5 Törnkvist Stig             Köping-Kolsva OK     56:36 
    6 Halldin Ingvar             OK Tylöskog          57:40 
    7 Bengtsson Göran            Tockarps IK          58:24 
    8 Aldén Runar                OK Kolmården         58:50 
    9 Johansson Sören            OK Norden            59:15 
   10 Ingemarsson Bertil         Hestra IF          1:00:31 
   11 Klemets Karl-Gustav        Hallstahammars O   1:04:23 
   12 Persson Tommy              Hallstahammars O   1:05:04 
   13 Andersson Arne             OK Motala          1:06:34 
   14 Rehdin Jan                 Köping-Kolsva OK   1:06:37 
   15 Helmersson Rolf            Lindebygdens OK    1:06:43 
   16 Pajulampi Jouko O          OK Tjärnen         1:13:29 
   17 Åsman Nils-Olov            KFUM Örebro OK     1:21:09 
   18 Lindgren Lennart           OK Järnbärarna     1:23:49 
   19 Larsson Stig               Hagaby GoIF        1:24:20 
   20 Hedin Georg                OK Alferna         1:27:53 
   21 Forsberg Hans              OK Kolmården       1:30:44 
   22 Gustafsson Ingemar         OK Tjärnen         1:32:33 
   23 Voudinmäki Toivo           Mullsjö SOK        1:49:56 

      Alsén Roland               OK Roxen          ej start 
      Sellgren Anders            Sigtuna OK        ej start 
      Forsberg Hans-Olof         Umeå OK           ej start 



H55  (29/29)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Eriksson Kjell             OK Djerf             48:18 
    2 Gruvberger Bengt           OK Djerf             51:29 
    3 Wiklund Sven-Olov          Arboga OK            52:25 
    4 Munktelius Gunnar          Surahammars SOK      55:07 
    5 Johansson Bengt            OK Skogshjortarn     55:56 
    6 Åhlin Sten                 OK Måsen             56:01 
    7 Ziljat Ingemar             OK Djerf             56:29 
    8 Larsson Robert             Hagaby GoIF          56:36 
    9 Nälemark Christer          OK Djerf             56:53 
   10 Strindhagen Bengt          FK Vittus            59:03 
   11 Christensen Lars           OK Djerf             59:54 
   12 Johansson Evert            OK Tisaren         1:02:34 
   13 Lindblom Kjell             Järfälla OK        1:03:18 
   14 Hull Per-Åke               Almby IK           1:04:49 
   15 Forsberg Göran             Hagaby GoIF        1:08:25 
   16 Törnblom Lars              Hällefors OK       1:09:12 
   17 Jonsson Kurt               OK Letstigen       1:11:10 
   18 Wickström Peder            Arboga OK          1:11:48 
   19 Fransson Tord              Motala AIF OL      1:11:52 
   20 Jonsson Jan                OK Tjärnen         1:12:12 
   21 Eriksson Kurt              Vandrarringen      1:14:43 
   22 Arman Olle                 Nyköpings OK       1:16:08 
   23 Haglund Ingemar            OK Djerf           1:19:44 
   24 Boström Carl-Gunnar        Enebybergs IF      1:21:47 
   25 Eriksson Thord             Hagaby GoIF        1:24:21 
   26 Wahlström Karl Göran       Almby IK           1:28:52 
   27 Holmberg Anders            Lindebygdens OK    1:29:30 
   28 Jansson Christer           Hagaby GoIF        1:31:19 
   29 Jakobson Lennart           Tibro AIK SOK      1:47:01 



H50  (25/25)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Persson Lars               Hagaby GoIF          42:38 
    2 Olofsson Olof              Hagaby GoIF          45:28 
    3 Andersson Tomas            OK Tor               48:22 
    4 Sundin Åke                 Hällefors OK         51:09 
    5 Irevall Arne               Tjällmo-Godegård     51:39 
    6 Weise Sigfrid              OK Tisaren           52:39 
    7 Ryno Karl-Åke              OK Tisaren           52:53 
    8 Engborg Bo                 Hällefors OK         55:20 
    9 Hastad Mats                Fellingsbro GOIF     57:05 
   10 Gustafsson Jan             Hagaby GoIF          57:21 
   11 Bodin Nils-Olov            Almby IK             59:09 
   12 Berglöw Carl-Erik          Fagersta OK        1:00:11 
   13 Johanson Anders            OK Skogsstjärnan   1:05:40 
   14 Karlsson Roland            Lindebygdens OK    1:05:54 
   15 Johansson Thomas           Almby IK           1:06:29 
   15 Karlsson Kent              Lindebygdens OK    1:06:29 
   17 Håkansson Robert           OK Kolmården       1:07:26 
   18 Hansen-Haug Jouni          Askersunds OK      1:09:39 
   19 Magnusson Bo               KFUM Örebro OK     1:20:28 
   20 Gustafsson Kjell           OK Järnbärarna     1:36:46 

      Lethagen Jan-Eric          Västerås SOK     ej fullf. 
      Grann Jan                  Arboga OK         ej start 
      Carlsén Hans-Olof          Hagaby GoIF       ej start 
      Eriksson Mats V.           Hagaby GoIF       ej start 
      Andersson Bo               IK Gandvik        ej start 



H45  (19/19)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Sand Sören                 Boxholm-Mjölby O     44:43 
    2 Karlsson Jan-Åke           Hagaby GoIF          47:10 
    3 Melin Hans                 Hagaby GoIF          51:01 
    4 Karlsson Mikael            Hagaby GoIF          53:26 
    5 Schwartz Bengt             OK Kolmården         54:06 
    6 Almqvist Håkan             OK Djerf             54:26 
    7 Karlsson Torbjörn          Hagaby GoIF          55:13 
    8 Spelkvist Gunnar           Hällefors OK         56:07 
    9 Andersson Lars-åke         Arboga OK            59:31 
   10 Bäck Jan-Olov              OK Djerf           1:00:21 
   11 Thybeck Klas               Lindebygdens OK    1:01:03 
   12 Hallor Henrik              Lindebygdens OK    1:03:02 
   13 Runesson Lars              OK Vivill          1:04:27 
   14 Kraft Peter                Hallstahammars O   1:10:01 
   15 Scharp Johan               IFK Lidingös Ski   1:11:29 
   16 Persson Håkan              Laxå OK            1:14:18 
   17 Ericsson Mats              Lindebygdens OK    1:56:51 

      Karlsson Tomas             OK Kolmården     ej fullf. 
      Karlsson Arne              Tumba-Mälarhöjde  ej start 



H40  (19/19)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Johansson Per              Motala AIF OL        48:15 
    2 Schagerström Lars          Garphyttans IF       51:33 
    3 Wetterskoog Jan            Hällefors OK         53:51 
    4 Karlsson Henrik            OK Skogsstjärnan     54:03 
    5 Thybeck Patrik             Lindebygdens OK      58:16 
    6 Martland Tim               Manchester DOC     1:02:51 
    7 Lindgren Björn             KFUM Örebro OK     1:06:18 
    8 Keller Walter              OK Djerf           1:07:03 
    9 Karlsson Per-Eric          OK Alferna         1:07:17 
   10 Hammarström Johan          OK Måsen           1:07:48 
   11 Lindberg Håkan             OK Djerf           1:08:14 
   12 Aronsson Nils              OK Tisaren         1:09:47 
   13 Jacobsson Lars             Degerfors OK       1:14:18 
   14 Korall Patrik              Motala AIF OL      1:21:23 
   15 Bergstrand Peter           Motala AIF OL      1:24:10 
   16 Nylund Tommy               OK Tor             1:24:15 
   17 Lindqvist Kennet           OK Kolmården       1:28:12 
   18 Vidfelt Tomas              Lindebygdens OK    1:33:36 

      Berger Krister             Motala AIF OL     ej start 



H35  (9/9)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Jansson Per                OK Djerf             52:45 
    2 Svensson Göran             OK Djerf             55:59 
    3 Thuresson Per Ola          OK Tylöskog          59:13 
    4 Korall Fredrik             Motala AIF OL        59:48 
    5 Casselsjö Christer         OK Kolmården       1:12:13 
    6 Olsson Niklas              Fagersta OK        1:20:24 

      Dahlgren Ronnie            Gustavsbergs IF  ej fullf. 
      Jönsson Fredrik            Motala AIF OL    ej fullf. 
      Lindblad Henrik            OK Djerf          ej start 



H21  (36/36)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Runesson Johan             OK Tisaren           53:21 
    2 Hallmén Tomas              OK Tisaren           53:51 
    3 Mård Hans                  OK Ravinen           55:12 
    4 Jansson Mathias            Hagaby GoIF          55:13 
    5 Aronsson Johan             OK Tisaren           55:21 
    6 Persson Thomas             OK Denseln           57:08 
    7 Attås Daniel               OK Tisaren           57:35 
    8 Arlebo Oskar               KFUM Örebro OK       57:59 
    9 Sjögren Per                KFUM Örebro OK       58:14 
   10 Olsson Per-Åke             OK Ravinen           58:22 
   11 Wickström Michael          Arboga OK            58:45 
   12 Johansson Jan              KFUM Örebro OK       59:11 
   13 Johansson Emil             OK Tisaren           59:21 
   14 Olsson Jonas               OK Roxen             59:54 
   15 Andersson Samuel           IK Gandvik           59:58 
   16 Persson Magnus             OK Tisaren         1:00:25 
   17 Åhlin Erik                 OK Måsen           1:03:52 
   18 Persson Johan              Hagaby GoIF        1:03:57 
   19 Jansson Henrik             OK Tisaren         1:04:11 
   20 Lindéus Anders             Hagaby GoIF        1:06:10 
   21 Norman Björn               KFUM Örebro OK     1:06:55 
   22 Göthlin Erik               KFUM Örebro OK     1:07:25 
   23 Ingvarsson Jörgen          Östersunds OK      1:08:27 
   24 Jonhed Lars                KFUM Örebro OK     1:10:02 
   25 Andersson Mattias          OK Tisaren         1:10:17 
   26 Enberg Christian           Linköpings OK      1:10:18 
   27 Blomgren Anton             Hagaby GoIF        1:12:00 
   28 Lind Patrik                Ärla IF            1:13:33 
   29 Håstlund Per               Almby IK           1:16:51 
   30 Törnmarck Fredrik          Askersunds OK      1:34:36 
   31 Abrahamsson Jan            Västerås SOK       1:44:02 

      Wickström Henrik           Arboga OK         ej start 
      Jansson Thomas             Garphyttans IF    ej start 
      Alm Christer               Hagaby GoIF       ej start 
      Berg Anders                Linköpings OK     ej start 
      Pelander Anders            OK Djerf          ej start 



H18  (16/16)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Larsson Fredrik            Hagaby GoIF          49:27 
    2 Boström Olle               Järla IF OK          50:47 
    3 Peterson Andreas           Hagaby GoIF          51:22 
    4 Wallenhammar Jakob         Hagaby GoIF          51:41 
    5 Hedberg Anders             Lerums SOK           58:27 
    6 Irewall Petter             Tjällmo-Godegård   1:01:24 
    7 Hammarström Emil           OK Måsen           1:13:32 
    8 Törnmarck Christian        Askersunds OK      1:37:02 

      Melin Henrik               Hagaby GoIF      ej fullf.
      Bernérus Erik              Sävedalens AIK   ej fullf. 
      Eriksson David             Hagaby GoIF       ej start 
      Blomgren Gustav            Hagaby GoIF       ej start 
      Dahlgren Olof              Hagaby GoIF       ej start 
      Lundberg Jakob             KFUM Örebro OK    ej start 
      Berg Andreas               Linköpings OK     ej start 
      Danielsson Gustav          OK Tisaren        ej start 



H16  (14/14)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Regborn Martin             Hagaby GoIF          35:59 
    2 Sand Martin                OK Tisaren           38:03 
    3 Garpenlund Christer        KFUM Örebro OK       40:15 
    4 Karlsson Adam              Hagaby GoIF          40:31 
    5 Peterson Johan             Hagaby GoIF          42:40 
    6 Åhrén Gustav               Motala AIF OL        43:39 
    7 Bergstrand Victor          Motala AIF OL        46:38 
    8 Sintring Love              Hagaby GoIF          47:26 
    9 Persson Daniel             Hagaby GoIF          49:09 
   10 Öhlén Viktor               Surahammars SOK      50:24 
   11 Bränneby Måns              OK Kolmården         55:07 
   12 Aronsson Jonatan           OK Tisaren         1:01:50 
   13 Oscarsson Alexander        Lindebygdens OK    1:21:07 
   14 Johansson Oskar            OK Kolmården       1:21:59 



H14  (13/13)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Blomquist Emil             OK Kolmården         38:14 
    2 Dahlgren-Rosén Martin      Järla IF OK          39:28 
    3 Aguirre Filip              OK Kolmården         39:30 
    4 Lindgren Erik              KFUM Örebro OK       44:37 
    5 Lundberg Tobias            Almby IK             45:37 
    6 Mattsson Lukas             OK Kolmården         46:26 
    7 Vidfelt Martin             Lindebygdens OK      48:37 
    8 Niittymäki Sebastian       Hällefors OK         50:01 
    9 Kraft Fredrik              Hallstahammars O     51:01 
   10 Karlsson Jakob             OK Skogsstjärnan     54:17 
   11 Hansen-Haug Anders         Askersunds OK      1:00:14 
   12 Persson Markus             Laxå OK            1:10:30 

      Persson Olle               Lindebygdens OK   ej start 



H12  (8/8)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Håkansson Henrik           OK Kolmården         24:03 
    2 Andersson Emil             Tullinge SK          28:10 
    3 Vidfelt Joel               Lindebygdens OK      43:10 
    4 Haglind Gustaf             KFUM Örebro OK       45:10 
    5 Persson Oskar              Laxå OK              56:27 
    6 Ekendahl Daniel            OK Milan             57:50 
    7 Lindgren Olle              KFUM Örebro OK     1:00:29 
    8 Hörnell Samuel             KFUM Örebro OK     1:29:00 



H10  (7/7)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Jakobsson Filip            Degerfors OK         15:05 
    2 Andersson Olle             Tullinge SK          17:50 
    3 Eriksson Jakob             KFUM Örebro OK       19:57 
    4 Andersson Albin            Tullinge SK          21:57 
    5 Berggren Albin             Surahammars SOK      27:02 
    6 Holtbring Ola              OK Amne              27:57 
    7 Thuresson Erik             OK Tylöskog          34:13 



D70  (10/10)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Nilsson Elsa               Hällefors OK         39:18 
    2 Helmersson Gun             Lindebygdens OK      43:28 
    3 Karlsson Marita            OK Alferna           43:37 
    4 Wickenberg Gunilla         IBM-Klubben          45:39 
    5 Lundin Ingrid              Eskilstuna OL        47:22 
    6 Karlsson Harriet           OK Grip              47:28 
    7 Fridström Hansi            Finspångs SOK        49:24 
    8 Sundberg Gunborg           Köping-Kolsva OK     49:47 
    9 Persson Ann-Marie          IK Gandvik         1:01:11 

      Turén Eva                  OK Hedströmmen   ej fullf. 



D65  (12/12)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Sjöberg Asta               Lindebygdens OK      53:04 
    2 Persson Britten            Finspångs SOK        55:56 
    3 Wetterskoog Elvy           Hällefors OK         58:01 
    4 Grönvall Eleonor           KFUM Örebro OK       59:14 
    5 Ekström Evy                OK Alferna           59:43 
    6 Ericsson Birgitta          Köping-Kolsva OK   1:02:48 
    7 Lundgren Gunilla           OK Grane           1:04:54 
    8 Asplund Gertrud            Västerås SOK       1:15:31 
    9 Bengtsson Lilian           OK Amne            1:16:39 

      Bucht Elisabet             Järfälla OK      ej fullf. 
      Dillman Solveig            Hammarby IF OF    ej start 
      Johansson Lisbeth          Södertälje-Nykva  ej start 



D60  (14/14)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Arlebo Birgitta            KFUM Örebro OK       46:13 
    2 Voudinmäki Kaarina         Mullsjö SOK          49:47 
    3 Tidman Margareta           OK Kolmården         51:39 
    4 Törnkvist Monica           Köping-Kolsva OK     57:51 
    5 Eriksson Elisabet          OK Alferna         1:01:44 
    6 Åberg Britt-Marie          OK Tisaren         1:08:04 
    7 Bengtsson Kerstin          Motala AIF OL      1:08:09 
    8 Ingemarsson Enid           Hestra IF          1:08:21 
    9 Olsson Ingegerd            OK Letstigen       1:08:34 
   10 Birath Margareta           IBM-Klubben        1:24:05 
   11 Larsson Gunilla            Hagaby GoIF        1:24:39 
   12 Bodin Maj                  OK Alferna         1:31:13 

      Ling Ulla                  Jönköpings OK    ej fullf. 
      Nord Ethel                 Lindebygdens OK  ej fullf. 



D55  (14/14)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Jansson Lena               Arboga OK            43:09 
    2 Göransson Ann-Britt        Almby IK             44:26 
    3 Nordvall Maria             OK Kolmården         46:03 
    4 Forsberg Mona              Hagaby GoIF          52:07 
    5 Norström Annika            Hallstahammars O     57:00 
    6 Hull Mona                  Almby IK           1:00:46 
    7 Ljungström Inger           OK Djerf           1:01:24 
    8 Sellgren Marianne          Sigtuna OK         1:03:20 
    9 Svensson Lena              Tockarps IK        1:04:28 
   10 Levin Christina            Almby IK           1:13:56 
   11 Andersson Gullan           IK Gandvik         1:17:57 

      Nicolas Inger              KFUM Örebro OK    ej start 
      Aldén Britt-Marie          OK Kolmården      ej start 
      Åhlin Tuula                OK Måsen          ej start 



D50  (8/8)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Isaksson Barbro            OK Tisaren           47:24 
    2 Wallenhammar Ann-Charlotte Hagaby GoIF          49:25 
    3 Uppsäll-Larsson Gerd       Hagaby GoIF          51:41 
    4 Johansson Inger            NAIS Orientering     54:34 
    5 Persson Gudrun             Hallstahammars O   1:02:02 
    6 Öhlen Ingrid               Surahammars SOK    1:17:05 
    7 Lethagen Inger             Västerås SOK       1:49:55 

      Nilsson Agneta             Eskilstuna OL     ej start 



D45  (6/6)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Johanson Britt-Marie       OK Skogsstjärnan     52:45 
    2 Jansson Lena               Garphyttans IF     1:00:37 
    3 Hammarström Pirkko         OK Måsen           1:09:55 
    4 Håkansson Marie            OK Kolmården       1:38:32 

      Norman Kerstin             KFUM Örebro OK   ej fullf. 
      Oskarsson Eva              Hagaby GoIF       ej start 



D40  (15/15)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Hedar Marie                Eskilstuna OL        46:59 
    2 Holmqvist Kajsa            Hagaby GoIF          49:40 
    3 Karlsson Marita            OK Skogsstjärnan     50:24 
    4 Pahlm Torun                Garphyttans IF       50:51 
    5 Bergstrand Maria           Motala AIF OL        52:58 
    6 Bierfeldt Mia              Ärla IF              55:21 
    7 Pepa Helena                Hagaby GoIF          57:34 
    8 Wetter Berit               Arboga OK            59:18 
    9 Eriksson Lotta             Hällefors OK       1:07:15 
   10 Regborn Carina             Hagaby GoIF        1:09:21 
   11 Hill Carina                Tumba-Mälarhöjde   1:10:13 
   12 Karlsson Catrine           Hagaby GoIF        1:21:34 
   13 Persson Åsa                Laxå OK            1:37:30 

      Fröberg Anna               OK Roxen         ej fullf. 
      Larsson Madeleine          Garphyttans IF    ej start 



D35  (10/10)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Berggren Annica            Matteus SI           51:10 
    2 Pettersson Camilla         OK Ravinen           52:12 
    3 Ahola Gunilla              OK Djerf             53:06 
    4 Rosén Carin                Gustavsbergs IF      58:25 
    5 Lindblad Marie             OK Djerf             58:28 
    6 Berggren Marie             Surahammars SOK    1:07:23 
    7 Spelkvist Åsa              Hällefors OK       1:14:57 
    8 Källérus Kajsa             KFUM Örebro OK     1:33:30 
    9 Petersson Malin            OK Denseln         1:36:28 
   10 Vidfelt Ulrica             Lindebygdens OK    1:44:05 



D21  (13/13)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Magnusson Maria            FK Friskus Varbe     52:50 
    2 Einarsson Cecilia          OK Hedströmmen       55:12 
    3 Andersson Yvonne           Tullinge SK          57:17 
    4 Arvidsson Maria            Kalmar OK          1:00:54 
    5 Karlsson Karolina          Almby IK           1:01:32 
    6 Wiklund Malin              Almby IK           1:02:02 
    7 Bogren Anna                Hagaby GoIF        1:10:51 
    8 Kallander Sara             KFUM Örebro OK     1:50:52 

      Runesson Jennie            Göteborg-Majorna ej fullf. 
      Lännenmäki Linda           KFUM Örebro OK   ej fullf. 
      Jakobsson Kristin          KFUM Örebro OK   ej fullf. 
      Arlebo Emma                KFUM Örebro OK    ej start 
      Halldin Malin              KFUM Örebro OK    ej start 



D20  (3/3)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Eriksson Susanne           KFUM Örebro OK     1:07:38 
    2 Adolfsson Jenny            Lerums SOK         1:31:40 

      Pahlm Jonna                Garphyttans IF    ej start 



D18  (13/13)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Aronsson Josefin           OK Tisaren           50:18 
    2 Nylin Rebecka              OK Tisaren           50:22 
    2 Tibell Sarah               Linköpings OK        50:22 
    4 Forsberg Anna              OK Kolmården         50:28 
    5 Persson Maja               Lindebygdens OK      51:52 
    6 Westher Maria              OK Djerf             52:27 
    7 Persson Lina               Hagaby GoIF          54:40 
    8 Hollanti Linn              Garphyttans IF       57:54 
    9 Nilsson Lovisa             Lerums SOK           58:01 
   10 Öst Stina                  KFUM Örebro OK     1:00:41 
   11 Estving Johanna            Lerums SOK         1:04:26 
   12 Hill Ronja                 Tumba-Mälarhöjde   1:09:41 
   13 Arman Filippa              Nyköpings OK       1:37:15 



D16  (20/20)   Preliminär resultatlista  1 

    1 Johanson Moa               OK Skogsstjärnan     51:48 
    2 Wetter Sofie               Arboga OK            53:31 
    3 Gustafsson Karin E.        Hagaby GoIF          59:20 
    4 Håkansson Anna             OK Kolmården         59:23 
    5 Larsson Lovisa             Hagaby GoIF          59:33 
    6 Lauri Julia                OK Tisaren           59:52 
    7 Karlsson-Bierfel Sandra    Ärla IF            1:01:54 
    8 Westher Therese            OK Djerf           1:03:19 
    9 Larsson Hanna              Garphyttans IF     1:05:14 
   10 Persson Lina               OK Kolmården       1:06:10 
   11 Kalered Lisa               Skogspojkarnas O   1:11:07 
   12 Persson Lovisa             Laxå OK            1:11:24 
   13 Netz Linnéa                OK Kolmården       1:13:23 
   14 Netz Isabella              OK Kolmården       1:20:14 
   15 Carlsén Anna               Hagaby GoIF        1:22:21 

      Karlsson Sara              OK Skogsstjärnan ej fullf. 
      Lundberg Malin             Almby IK          ej start 
      Bränneby Linn              OK Kolmården      ej start 
      Abrahamsson Linn           OK Kolmården      ej start 
      Hammarström Kajsa          OK Måsen          ej start 



D14  (7/7)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Wallenhammar Josefine      Hagaby GoIF          34:48 
    2 Holmqvist Linnea           Hagaby GoIF          36:32 
    3 Gustafsson Eva             Hagaby GoIF          38:59 
    4 Hellsing Hanna             Lindebygdens OK      42:30 
    5 Bergstrand Frida           Motala AIF OL        46:35 
    6 Jacobsson Amanda           Degerfors OK         56:03 

      Thuresson Christina        OK Tylöskog       ej start 



D12  (5/5)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Eriksson Ellinor           KFUM Örebro OK       29:17 
    2 Aguirre Linda              OK Kolmården         33:55 
    3 Berggren Märta             OK Kolmården         42:10 

      Lindberg Elin              OK Djerf          ej start 
      Uhr Fanny                  OK Milan          ej start 



D10  (7/7)     Preliminär resultatlista  1 

    1 Sorri Mai Ly               GOIF Tjalve          17:41 
    2 Dahlgren-Rosén Anna        Järla IF OK          17:53 
    3 Gustafsson Maria           Hagaby GoIF          18:51 
    4 Bränneby Emma              OK Kolmården         20:50 
    5 Sander Saga                OK Milan             27:00 
    6 Persson Sarah              OK Denseln           33:22 
    7 Magnussson Olivia          OK Milan             48:06 



U3  (3/3)      Preliminär resultatlista  1 

    1 Klingberg Viktor           OK Kolmården         47:44 
    2 Wendelsson Linus           OK Milan           1:15:59 
    3 Karolina Grenholm          OK Letstigen       1:25:04 



U2  (10/10)    Preliminär resultatlista  1 

    1 Regbom Fredrik             Hagaby GoIF          42:59 
    2 Berggren Lisa              OK Kolmården         43:08 
    3 Eklöf Cornelia             OK Milan             44:41 
    4 Lund Jonas                 OK Milan           1:02:08 
    5 Brodin izabell             OK Letstigen       1:27:33 

      Henriksson Viktor          OK Milan          ej start 
      Kindströmer Maja           OK Milan          ej start 
      Zetterman Cornelia         OK Milan          ej start 
      Liberg Tom                 OK Milan          ej start 
      Jernetz Oskar              OK Milan          ej start 



U1  (6/6)      Preliminär resultatlista  1 

    1 Möllberg Gustav            Arboga OK            18:27 
    2 Eriksson Edward            OK Milan             22:10 
    3 Hallmén Anna               OK Tisaren           23:04 
    4 Alsterqvist Helena         OK Amne              47:28 
    5 Holtbring Ida              OK Amne              47:31 

      Jernetz Clara              OK Milan          ej start 



INSKOLNING  (1 Preliminär resultatlista  1 

      Lund Jimmy                 OK Milan             Godk. 
      Sander Ida                 OK Milan             Godk. 
      Carlberg Fredrik           OK Milan             Godk. 
      Dahlberg Linnea            OK Milan             Godk. 
      Lindberg Stina             OK Djerf             Godk. 
      Eklöf Jonatan              OK Milan             Godk. 
      Vikman Ida                 OK Milan             Godk. 
      Lindqvist Vinutti Molly    OK Djerf             Godk. 
      Lindblad Elin              OK Djerf             Godk. 
      Schagerström Elin          Almby IK             Godk. 
      Anger Axelsson Hilding     Almby IK             Godk. 
      Arlebo Moa                 KFUM Örebro OK       Godk. 
      Kero Nils                  OK Djerf             Godk. 

      N Jansson Albert           Västerbergslagen ej fullf. 
      Brorsson Lisa              KFUM Örebro OK    ej start 



Öppen 1  (8/8) Preliminär resultatlista  1 

    1 Grönquist Lena             Hagaby GoIF        1:39:04 
    2 Melin Jesper               Garphyttans IF     2:09:13 
    3 Bergström Jennie           Garphyttans IF     2:15:18 
    4 Angergård Emma             OK Milan           2:26:15 
    5 Angergård Elin             OK Milan           2:29:26 
    6 Nybäck Fredrika            OK Milan           2:50:19 
    7 Fridh Pelle                Hagaby GoIF        2:54:09 

      Kaeomani Witaya            OK Letstigen     ej fullf. 



Öppen 2  (9/9) Preliminär resultatlista  1 

    1 Nilsson Lena               OK Kolmården       2:06:03 
    2 Eriksson Samuel            OK Letstigen       2:12:21 
    3 Grann Laila                Kristinehamns OK   2:16:45 
    4 Dovlin Anders              Hagaby GoIF        2:21:24 
    5 Holmquist Ann              Almby IK           2:45:28 
    6 Källerus Agneta            KFUM Örebro OK     3:05:55 
    7 Strindhagen Maria          FK Vittus          3:12:20 
    8 Karlsson Marita            Enebybergs IF      3:23:38 

      Lagerström Olle            OK Tisaren       ej fullf. 



Öppen 3  (6/6) Preliminär resultatlista  1 

    1 Almgren Linda              OK Kolmården       2:03:02 
    2 Flodin Erik                Finspångs SOK      2:28:32 
    3 Backryd Anna-Maria         Lindebygdens OK    2:33:46 
    4 Skale Sara                 Klubblös           2:35:09 
    5 Nord-Carlsén Marina        Hagaby GoIF        2:44:44 
    6 Lindgren Ebba              OK Tylöskog        3:40:04 



Öppen 4  (9/9) Preliminär resultatlista  1 

    1 Jansson Anna               OK Djerf           1:00:59 
    2 Hörnell Leif               KFUM Örebro OK     1:30:42 
    3 Danielsson Gustav          OK Tisaren         2:24:31 
    4 Fallkvist Karl-Ivan        OK Järnbärarna     2:28:48 
    5 Lindgren Lena              OK Järnbärarna     2:29:11 
    6 Israelsson Anna-Maria      OK Tylöskog        2:46:23 
    7 Payerl Anders              Arboga OK          3:11:45 
    8 Källerus Matts             KFUM Örebro OK     3:31:53 

      Larsson Inger              Almby IK         ej fullf. 



Öppen 5  (9/9) Preliminär resultatlista  1 

    1 Lundberg Lasse             Almby IK           1:53:15 
    2 Persson Katarina           Almby IK           2:10:07 
    3 Eriksson Peter             KFUM Örebro OK     2:16:47 
    4 Nylin Agnes                OK Tisaren         2:26:31 
    5 Hollanti Carina            Garphyttans IF     2:27:38 
    6 Nylin Margareta            OK Tisaren         2:35:08 
    7 Blomqvist Hans             OK Roslagen        2:35:15 
    8 Weden Ingemar              KFUM Örebro OK     2:54:28 
    9 Nilsson Erik               Garphyttans IF     2:56:15 



Öppen 6  (6/6) Preliminär resultatlista  1 

    1 Talltjärn Kari             Klubblös           2:01:45 
    2 Svensson Håkan             Almby IK           2:34:11 
    3 Hagström Kenneth           OK Letstigen       2:47:49 
    4 Attås Jakob                OK Tisaren         3:07:22 
    5 Lundh Lennart              OK Tisaren         3:12:10 
    6 Almgren Torbjörn           OK Kolmården       3:38:20 



Öppen 7  (23/2 Preliminär resultatlista  1 

    1 Sköldberg Karin            Garphyttans IF     1:43:31 
    2 Jacobsson Anna-Lena        Degerfors OK       1:51:21 
    3 Öst Christer               KFUM Örebro OK     2:00:57 
    4 Bergman Gunilla            KFUM Örebro OK     2:01:15 
    5 Dahlgren Jan               Gustavsbergs IF    2:04:03 
    6 Magnusson Cristina         KFUM Örebro OK     2:04:32 
    7 Forsberg Robert            OK Tylöskog        2:10:06 
    8 Jansson Kjell              Lindebygdens OK    2:17:22 
    9 Magnusson Annica           KFUM Örebro OK     2:23:55 
   10 Eriksson Anne              KFUM Örebro OK     2:28:25 
   11 Fall Valter                Almby IK           2:34:50 
   12 Runesson Anna              OK Vivill          2:46:15 
   13 Björndahl Bengt            Almby IK           2:50:21 
   14 Magnusson Lars             Kristinehamns OK   2:51:08 
   15 Payerl Linda               Arboga OK          2:54:26 
   16 Arlebo Lars                KFUM Örebro OK     2:58:53 
   17 Hansson Bo                 Arboga OK          3:03:57 
   18 Jonhed Lina                KFUM Örebro OK     3:07:43 
   19 Riisom Åsa                 OK Tylöskog        3:11:03 
   20 Payerl Christian           Arboga OK          3:14:33 
   21 Åhlund Mikael              Almby IK           3:15:13 
   22 Bengtsson Arne             OK Djerf           3:35:39 

      Fors Anette                Garphyttans IF   ej fullf. 



Öppen 8  (3/3) Preliminär resultatlista  1 

    1 Nilsson Erik               Klubblös           2:25:36 
    2 Boström Catarina           Enebybergs IF      2:39:45 
    3 Haglund Anders             OK Milan           3:00:45 



Öppen 9  (2/2) Preliminär resultatlista  1 

    1 Gustafsson Daniel          KFUM Örebro OK     3:01:57 
    2 Johansson Jan              Björkfors GOIF     3:55:33